Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği Rezidansı önünde meydana gelen olayda ABD polisi yetersiz ve isteksiz kalınca, araya korumalar girerek terör örgütü yandaşlarını dövdü. Büyükelçilik önünde meydana gelen olayda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılamaya gidenler ile terör örgütü yandaşı bir grup arasında kavga çıktı. ABD polisinin terör örgütü yandaşlarına yönelik isteksiz ve yetersiz hamleleri sonrası araya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumaları girdi.

CUMHURBAŞKANI KORUMALARI GEREKENİ YAPTI

Büyükelçilik Rezidansı önünde toplanan az sayıdaki terör örgütü yandaşının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın girişi esnasında Türkiye ve Erdoğan aleyhine slogan atmaya başladığı, iki grup arasında tartışma yaşandığı, bir Türk vatandaşın ABD polisinin yetersiz önlemleri sonucunda başından yaralandığı öğrenildi. Bu durum karşısında tansiyonun yükselmesi ile araya Cumhurbaşkanlığı korumaları girdi. 

TERÖR ÖRGÜTÜNÜ DESTEKLEYEN SLOGAN ATMAK İSTEDİLER

Olay ABD basınına "Cumhurbaşkanı gelmeden önce konutun karşı kaldırımında toplanan ve ellerinde "Demirtaş'a özgürlük" pankartı taşıyan bir grup Erdoğan aleyhine sloganlar atmaya başladı. Bunun üzerine ellerinde Türk bayraklarıyla konutun önünde bulunan grup da protestocu grup arasında söz düellosu yaşandı. Bir süre sonra söz düellosu kavgaya dönüştü. Kavgaya Erdoğan'ın koruma ekibinde bulunanlar da dahil oldu." şeklinde konu oldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN CANLI İZLEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olay sırasında bölgede olduğu için aracını durdurduğu ve yaşananları canlı olarak izlediği görüldü.