FC Barcelona milli futbolcumuz Arda Turan ile 5 yıllık anlaşmaya vardığını resmi sitesinden duyurdu. Geçtiğimiz sezonu Şampiyonlar Ligi Kupası, La Liga şampiyonluğu ve Süper Kupa ile tamamlayan Katalan ekibi Barcelona, uzun süredir gündemde olan Arda Turan transferinde mutlu sona ulaştı.

Yapılan açıklamaya göre Barcelona Arda Turan için Atletio Madrid'e 34 milyon € ödeyecek. Önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kalınması durumunda ise bu bedele 7 milyon € daha eklenerek toplam bonservis ücreti 41 milyon €'ya ulaşacak. Dün itibariyle bu rakam sezonun en pahalı transfer anlaşması olmuş durumda.

Yapılan anlaşmada bir madde dikkatleri çekti. Transferin gerçekleşmesi için 18 Temmuz seçilecek yeni Barcelona başkanının da onayının alınması gerekiyor. Yeni başkanın transferi onaylamaması düşük bir ihtimal olarak görülmesine rağmen sözleşme gereği 20 Temmuz'a kadar transferin gerçekleşmemesi durumunda Atletico Madrid'e sözleşme fesih bedeli ödenecek ve Arda Turan kulubüne geri dönecek.

Arda Turan 2011 yılında 12 milyon € bedelle Galatasaray'dan Atletico Madrid'e transfer olmuştu.