Atatürk Havalimanı patlamasında ölenlerin isimleri belli olmaya başladı. Ölen vatandaşlarımız ile yabancı uyruklu vatandaşlar adli tıp kurumundan ailelerine teslim ediliyor. Son olarak 36 kişinin kimlik tespitinin yapıldığı ve ailelerine teslim edilmeye başlandığı bilgisi gelmişti.

KTÜ MEZUNU GENÇ HAYATINI KAYBETTİ

Terör saldırısında hayatını kaybedenlerden biri de Karadeniz Teknik Üniversitesi mezunu olan Habibullah Sefer oldu. Seyit Habibullah Sefer'in cenaze namazı öğle namazını müteakip Zeytinburnu Seyitnizam Camii'nde kılındı. Türk bayrağına sarılı tabuta konulan Habibullah Sefer'in amcası ve kardeşi cenazede taziyeleri kabul ederken arkadaşları tabutun başında gözyaşı döktü.

Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni geçen yıl bitiren Sefer'in, Afganistan uyruklu olduğu, Zeytinburnu'nda ikamet ettiği ve bir tekstil dükkanı olduğu belirlendi. Sefer'in, yurtdışından gelen arkadaşlarını karşılamak için havalanında bulunduğu sırada saldırıya uğradığı öğrenildi.

Habibullah Sefer'in cenazesi, tören sonrası Bakırköy Mezarlığı'nda defnedildi. Sefer için mezun olduğu fakültenin dekanı fakülteye ait sosyal medya hesabı üzerinden taziye mesajı yayınladı.

Sosyal medyada arkadaşları, üzüntülerini dile getirirken bir yakını Habibullah Sefer'in olay anında ağır yaralandığını, taksi ile hastaneye getirilirken hayatını kaybettiğini açıkladı.

HABİBULLAH'IN TEYZESİNDEN YABANCI GAZETECİYE DERS NİTELİĞİNDE CEVAP

Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda hayatını kaybeden Seyit Habibullah Sefer'in halası Jamila Öztürk, yabancı gazetecinin, "Türkiye'yi terk etmeyi düşünüyor musunuz? "sorusuna, "Ben Fransa'ya gidiyorum. Dayım 35 senedir Fransa'da yaşıyor. Orada da terör olayı gerçekleşti. O zaman dayımın orayı terketmesi gerekiyordu. Terörün ülkesi yok, dini, dili, ırkı, milleti yok. Türkiye'de bomba patladığı zaman karşıt yayınlar yapılıyor. Dünya liderleri neden burada birleşip beraber kol kola yürümüyorlar. Buradan onlara sesleniyorum. Şehit halası olarak benim koluma girin beraber burada yürüyelim." diye cevap verdi.