Başrollerinde son dönemin önemli oyuncularından İsmail Hacıoğlu, Ali Altay, Çetin Tekindor ve Murat Yıldırım gibi isimlerin yer aldığı, Kore Savaşı'nda yaşanmış gerçek bir hikayeden esinlenerek yazılmış senaryonun beyazperdeye aktarıldığı Ayla filmiyle ilgili ilk fragman yayınlandı.

Türkiye, Kore savaşına asker gönderen ülkelerden bir tanesi... Bu savaşa katılan Astsubay Süleyman‘ın beş yaşındaki küçük Koreli kızın bir buçuk yıl boyunca bakımını üstlendiği hikaye, beyazperdeye aktarıldı. Ayla filminin yönetmen koltuğunda ise Can Ulkay oturuyor. İsmail Hacıoğlu, Çetin Tekindor, Kim Seol, Lee Kyung-Jin, Murat Yıldırım, Ali Atay, Taner Birsel, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Meral Çetinkaya, Erkan Petekkaya gibi isimlerin yer aldığı Ayla, Ekim ayında vizyona girecek. Özellikle Kim 500 Milyar İster programı ile gündemde olan Murat Yıldırım, Leyla ile Mecnun dizisinde oynadığı Mecnun karakteri ile hayli hayran edinen Ali tay, son dönem dizilerinin aranılan isimlerinden Erkan Petekkaya ve ABD ile Kore sinemasından önemli figüranları oynayan oyuncuların yer aldığı film Ekim ayı içerisinde vizyona girecek.

İşte Ayla filminin fragmanı:

Ayla Filminin Konusu:

1950 yılında Kore Savaşı tam hız sürerken, Türkiye’den savaşa katılmış birliklerde yer alan Astsubay Süleyman, soğuğun ve savaşın ortasında yetim kalmış bir kız çocuğu bulur. Astsubayın Ayla ismini verdiği Koreli kız çocuğu, yaklaşık bir buçuk yıl boyunca Türk birliklerinin yanında kalır, Türkçe bile öğrenmeye başlar. Savaş bittiğinde Ayla’nın baba olarak gördüğü Astsubay Süleyman Türkiye’ye dönmek zorunda kalır, bürokratik engeller Ayla’yı yanında götürmesine izin vermez. İkilinin bir daha görüşebilmesi için ise 60 yıl geçmesi gerekmektedir…