Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme ve silahlı terör örgütüne üye olma suçlamalarıyla hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıl hapis istenen FETÖ'cü Atalay Demirci'nin Yetenek Sizsiniz yarışmasında aldığı birincilik sosyal medyada tartışılmaya başlandı. Verdiği ifadelerde fetöcülerden destek aldığını itiraf eden Demirci, yarışmayı kıl payı birinci sırada bitirmişti. O dönem yarışmanın jürisinde Acun Ilıcalı, Hülya Avşar ve Sergen Yalçın yer alıyordu.

BAHA GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU

Finalde yarışan diğer yetenek sizsiniz yarışmacısı ise küçük Baha Bayırlı olmuştu. Birçok kişinin sevgisini kazanan Baha, yarışma sonucunda ikinci olmuştu. Sempatikliği, yeteneği ve konuşması ile tüm Türkiye'nin sevgisini kazanan Baha, FETÖ'cülerin desteğini arkasına alan Demirci'ye karşı kaybetmişti. Sosyal medyada birçok kullanıcı bu kadar itirafa ve olaya karışan Demirci'den birinciliğin alınmasını istiyor.

500 BİN TL ALMIŞTI

Konu hakkında Acun Ilıcalı kanadından bir açıklama yapılmadı. 2013 yılında yapılan yarışmanın finalinde birinci olan Demirci 500 bin TL'lik ödülün sahibi olmuştu. Bu parayı ne yaptığı da bilinmiyor.