Son dönemde FETÖ konusunda üst kademede yer alan isimlerin serbest bırakılması ve yeteri kadar üzerlerine gidilmemesine vatandaşların gösterdiği tepkiyi dile getiren Bahçeli "Bilerek kasten FETÖ'nün ileri gelenlerini, eylem ortaklarını siyasetten iş alemine bürokrasiye kadar olanları korumaya almak en adi suçtur." açıklamasında bulundu. 

KAVURMACI TEPKİSİ

Bahçeli açıklamasında İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın FETÖ'cü damadı Ömer Kavurmacı hakkında son günlerde yaşananlara da değindi. Milletin adalet beklediğinin altını çizen Bahçeli "‘Kavurmacı'lar aklanıyor, baklavacılar adaletten kaçırılıyorsa kesinlikle çözülmesi gereken bir sorun vardır." ifadelerini kullandı.

ABD'YE TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD gezisi sonrası yaşananlar hakkında ABD'li bakanın açıklamalarına kızan Bahçeli "ABD'deki Türk büyükelçiliği önünde Türk güvenlik görevlilerine yapılan kaba ve saygısız uygulamalar gözden kaçmamıştır. ABD yönetimin alması gereken tedbirleri ihmal etmesiyle, güvenlik sorunları ortaya çıkmıştır. Büyükelçilik önünde gösteri yapmaya kalkan terör örgütü yandaşlarıyla, Türk güvenlik güçleri arasında yaşananlar incelenmelidir. Türk ile şiddeti aynı cümlede kullanmak ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı'nın (Rex Tillerson) ne haddi ne de harcıdır. Kafasını çevirip Irak'a bakar, ülkesinin geçmişini okursa, bizzat kendisi oluk oluk akan kanları görecektir…" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin grup toplantısındaki açıklamaları sık sık alkışlarla kesildi.