Bursa'da yapılmakta olan 5 yıldızlı genelevin Balıkesir'li bir yatırımcı tarafından üstlenildiği konuşulurken dekorasyonu ile 5 yıldızlı otelleri aratmayacak nitelikte 3 katlı villa türü prefabrik evlerde hizmet vereceği öğrenildi.

Genelev yatırımı yapan firmanın temsilcileri yaptıkları açıklamada fuhuş sektörünün kontrolsüz olduğunu vurgulayarak “Bursa merkezinde fuhuş apartmanlarda ve sokaklarda yapılıyor. Bu da vatandaşları rahatsız ediyor. Özellikle apartman dairelerinde yapılan fuhuştan hem devlet vergi almıyor, hem de toplum ahlakını olumsuz etkiliyor. Bursa’da bir genelev olması durumunda tüm bunların önüne de geçilmiş olacak” şeklinde ifadelerde bulundular.

İzmir yolu üzerinde yapmayı planladıkları genelevin 5 yıldızlı otel konforunda olacağı ve 2 milyon liralık proje yaptırdıklarını söyleyen firma yetkilileri 2016 yılı içerisinde ise açılışı yapmayı planladıklarını belirttiler. Firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamada “Açılış sonrası girişlerden cüzi bir ücret alarak girişleri kontrol altında tutacağız. Bursa genelevi, haftanın 7 günü hizmet verecek. Sabah 10’da açılacak olan genelev, gece 11’e kadar açık olacak. Genelev sayesinde kontrolsüz fuhuş nedeniyle cinsel yolla bulaşan hastalıkların da önüne geçilmiş olacak” ifadeleri yer aldı.

Türkiye'de şuanda gündemde dershanelerin kapanması konuşulurken Bursa'da genelev açılacağı haberi gündeme bomba gibi düştü. Hem de bu genelevin AKP'li Bursa Belediyesi sınırları içinde kurulacağı göz önüne alındığında ortaya ilginç bir tablo çıkıyor. Vatandaşların bu konuya nasıl bir tepki göstereceği ise merak konusu.

BURSA B. BELEDİYESİNDEN ÜCRETSİZ GENELEV HAKKINDA AÇIKLAMA HABERİ