ÇAYKUR'un Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerinde bulunan fabrikalarında çalıştırılmak üzere alınacak olan 1500 mevsimlik erkek beden işçisi için başvurular İŞKUR resmi internet sitesi olan www.iskur.gov.tr adresinden gece 00:01 itibariyle başladı. Başvurular 18 Mayıs 2017 Perşembe akşamı saat 23.59'a kadar internet üzerinden yapılacak. İsteyenler bugünden itibaren geçerli olmak üzere 10 gün boyunca mesai saatleri içerisinde ize İşkur ile Ardeşen Belediyesi, Çayeli Belediyesi, Pazar Belediyesi, İyidere Belediyesi, İyidere SYDV ile Artvin, Trabzon ve Giresun İşkur İl Müdürlüklerine başvuru yaparak da işlemlerini yaptırabilecek.

İKAMET ŞARTI VAR

Başvuru yapacakların dikkat etmesi gereken en önemli şart ikamet şartı. İkamet şartı arandığından bu illerde ikamet edenler kendi illerindeki fabrikalara başvuruda bulunabilecek. Aksi halde başvurular kabul edilmeyecek.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILIYOR

İnternet üzerinden başvuru yapmak isteyenler, İŞKUR'un resmi internet sitesine giriş yapıp, iş arayanlar kısmından üyelik bilgileri ile sisteme girdikten sonra online işlemler kısmından uygun işleri kısmında Rize ili arama yaparak ÇAYKUR işçi alımlarını görebilirler.