FBI eski Direktörü Comey'ın yazılı ifadesi yeni FBI Direktörünün açıklamasından saatler sonra basına yansıdı. Bugün ABD senatosunda bir konuşma yapacak olan Comey, Trump'ın Flynn soruşturması konusunda kendisinden sadakat beklediğini ve bu sözleri nedeniyle soruşturmasına karşı çıktığını iddia etti.

SESSİZCE BİRBİRİMİZE BAKTIK

FBI eski Başkanı Comey, Başkan Trump ile Beyaz Saray’da gerçekleştirdiği bir toplantıda Trump'ın kendisine “Sadakate ihtiyacım var. Sadakat bekliyorum” sözlerini kullandığını söyledi. ABD Başkanı'nın göreve geldikten sonra FBI konusunda aşırı baskıcı tutum sergilediği basına da yansımıştı. Comey, Trump’ın sadakat beklentisi için, "Sadece sessizce birbirimize baktık" ifadelerini kullandı.

TRUMP'IN İŞİ ZOR

Comey söz konusu görüşme sonrası başkanın Flynn konusunda herhangi bir soruşturma açılmasını istemediğini anladığını söyledi. Bugün ABD Senatosu’nda Rusya soruşturması konusunda bir konuşma yapması beklenen Comey'in kullanacağı ifadelerinin Trump yönetimini zor durumda bırakması ve görevden alınması iddialarının daha güçlü bir şekilde dile getirilmesine zemin hazırlayabileceği yorumları yapılıyor.