Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan gerilime Cumhurbaşkanı Erdoğan el attı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, söz konusu ülkeler arasında yaşanan gerilime çözüm bulmak amacıyla telefon diplomasisine devam ediyor.

DÜNYA LİDERLERİYLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiere göre Erdoğan'ın, Katar konusunu Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife, Ürdün Kralı 2. Abdullah, Lübnan Başbakanı Saad Hariri ve Malezya Başbakanı Necip Tun Abdürrezzak ile telefonda görüştüğü öğrenildi.

DİYALOG E DİPLOMASİ İSTEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söz konusu telefon görüşmelerinde bölgede yaşanacak tansiyonun kimseye faydası olmayacağını, sorunların diyalog ve diplomasi içerisinde çözüme kavuşturulması gerektiğini hatırlattı.

2 GÜNDÜR TELEFONLA DÜNYA LİDERLERİYLE GÖRÜŞÜYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar meselesinin ilk ortaya çıktığı andan itibaren dünya liderleriyle görüşüyor. Erdoğan söz konusu gelişmelerle ilgili olarak dün de Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmed El Sabah ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ile telefonda görüşmüştü.