2007 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Abdullah Gül'ün eşinin başörtüsü var diye seçilmemesi için var gücüyle çalışan Deniz Baykal, o dönem 367 ucubesi ile hafızalarda hala yer edinmiş durumda. Dönemin CHP Genel Başkanı olan Deniz Baykal bugün Abdullah Gül'ün Erdoğan'a rakip olması halinde Gül'ü destekleyebileceklerini duyurdu. O dönem Gül'ün adaylığını önlemek için canla başla çalışan CHP Cumhuriyet mitinglerini de organize eden partiydi.

"GÜL ADAYIMIZ OLABİLİR"

CHP'li Baykal katıldığı bir canlı yayında "Sayın Gül Cumhurbaşkanı adayı olmayı, bu söylediğim siyasi bağlantıları dikkate alarak, bu 49’u rencide etmeyecek bir anlayış içinde aday olarak çıkma eğilimini sergilerse bu değerlendirilmesi gereken bir durumdur. Abdullah Gül ismi geçerse ben ciddiye alırım. Çok gecikmemesi lazım. Süreç başlayacak çünkü." ifadelerini kullandı.

BAYKAL YİNE ŞAŞIRTMADI!

Daha önce en zor zamanlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında olan Deniz Baykal'ın bu sözleri hakkında birçok yorumcu "Yine Erdoğan'a çalışıyor" cümlelerini kullanırken Baykal'ın bu hamlesiyle Gül'ü tamamen pasifize etmekten başka bir işe yaramayacağını savunanlar da var.