Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in içinde olduğu makam aracına kamyon çarpması sonucu, aracın içinde bulunan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile birlikte şoförü hayatını kaybetti. Kazada başsavcının korumasının ise ağır yaralandığı bildirildi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi gönderilirken, Denizli Valisi'ninde olay yerine gelerek inceleme yaptığı belirtili. Kazanın Denizli'nin Merkezefendi ilçesi Bozburun Mahallesi 7045 Sokak'ta meydana geldiği, kazaya sebep olan kamyonun olay yerinden kaçtığı bildirildi.

FETÖ İLE SAVAŞIYORDU

enizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in, 15 Temmuz günü Denizli’de darbeyi durduran isimlerden olduğu öğrenilirken, Alper'in darbe gecesi Denizli’deki emir komutayı üstlenen Tugay Komutanı için tutuklama kararı verdiği ve çok sayıda FETÖ operasyonuyla ilgili dosyaya baktığı öğrenildi.

KAZAYA SEBEP OLAN ŞOFÖR TESPİT EDİLDİ

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve şoförünün hayatını kaybettiği kazaya sebep olan kamyonun şoförünün Uğur T. isimli vatandaş olduğu, Uğur T.'nin ehliyetine bir süre önce alkollü araç kullanmaktan 2019 yılına kadar el konulduğu tespit edildi.