Trabzonspor, Üniversite, TTSO, Belediye Başkanlığı ve diğer Trabzon'un yönetsel süreçlerine doğrudan ya da dolaylı yakından ilgilenmeyi şiar edinen Faruk Özak bu sefer Rektör adayı Orhan Aydın'la eski Rektör İbrahim Özen'i bir araya getirmesi ilginç olarak karşılandı. Faruk Özak'ın organize ettiği iftar Programına mevcut rektörün davet edilmeyip rektör adayı Orhan Aydın'ın davet edilmesi anlamlı bulundu. Son rektör atamasında Orhan Aydın'ın Faruk özak tarafından dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e refere edildiği bir dönem kamuoyunda konuşulmuştu. 

İftarda eski rektör ve yardımcısının (yeni rektör adayı) uzun soluklu, derin sohbete daldıkları kamuoyuna yansıdı. Bilindiği gibi İbrahim Özen mevcut rektör Süleyman Baykal'ı destekleyeceği kamuoyunda dile getirilmişti. Bu gelişme karşısında yeni bir birlikteliğin adımları mı atılıyor, Özen safmı değiştirdi soruları gündeme geldi. 

Ama bilinen bir gerçek var o da 12 temmuz seçim gününe ve sonrasındaki atanma tarihine kadar adaylar ellerindeki bütün kozları oynamaya devam edecekler. 

ed: km