Merkezi Brüksel’de bulunan, Erasmus öğrenci kulubü olan ve 40 ülkede 13.500 üyesi olan ESN (Erasmus Student Network) topluluğunun bu yıl dördüncüsü yapılan ESN Academy adlı eğitim etkinliği, Türkiye’de ilk defa,  üniversitemiz Dış İlişkiler Ofisi ve üniversitemiz öğrencilerinden oluşan ESN Trabzon ev sahipliğinde 15 Mayıs-20 Mayıs tarihleri arasında KTÜ’de gerçekleşti. 

Daha önce Liberec, Çek Cumhuriyeti ; Szeged, Macaristan ; Saraybosna, Bosna Hersek’ te düzenlenen ESN Academy’nin dördüncüsü için;  Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan,İspanya, İsveç, Norveç, Macaristan, Polonya, Romanya, Rusya, Tunus, Yunanistan ve Türkiye’den 13  kişilik bir eğitim ekibi ve 34  katılımcı Trabzon’a geldi. 

5 gün süreyle gerçekleşen etkinlikler, 15 Mayıs 2018 akşamı üniversitemiz sahil tesislerinde verilen “Hoş geldiniz Yemeği” ile başladı. Ertesi gün yapılan açılış seromonisi sonrasında başlayan çalıştaylar  “Kriz Yönetimi”, “Ruh sağlığı ve Mutluluk”, “Halka Hitap Etme”, “Güçlendirici Liderlik” ve “Bilgi Aktarımı” konularından oluştu. Gün içinde gerçekleşen etkinlikler ESN Trabzon ekibi ve Dış İlişkiler Ofisi’nin katkılarıyla bütün katılımcıların yüksek memnuniyeti ile devam etti. Beş gün boyunca süren yoğun programın sonunda eğitimciler ve katılımcılar 21. Mayıs 2018 Pazartesi günü üniversitemizden ayrılırlarken Organizasyon Ekibimizin şimdiye kadarki en başarılı ekip olduğunu vurgulayarak gözyaşları içinde ayrıldılar.

Kaynak: KTÜ

Daha fazlası için;

http://www.ktu.edu.tr/ofinaf-duyuru21840