FETÖ firarilerinden Emre USLU, Anadolu Ajansı muhabirleri tarafından lüks evinin yakınlarında aracına binerken görüntülenirken, 15 Temmuz ile ilgili sorulan sorulara cevap vermedi. Emre Uslu, kendisine soru soran muhabirleri "polis çağırmakla" tehdit etti. Türkiye'de hakkında onlarca dava olan ve yakalama kararı çıkartılan Emre Uslu, AA ekibi tarafından evinin bulunduğu sokakta görüntülenirken, muhabirlerin fotoğraflarını çekip Twitter hesabından hakaret ve suçlamalar dolu paylaşımlarda bulunması dikkat çekti. FETÖ'cü USLU, ABD'ye kaçmıştı ve FETÖ okullarından birinde akademisyen kadrosunda yer alıyor.

KAÇMAYA BAŞLADI

AA muhabirinin, "Türkiye'de FETÖ mensubu birçok kişinin adalet önünde hesap verdiğini, hakkında yakalama kararı olmasına rağmen kendisinin ise ABD'de serbestçe gezdiğini" söylemesine sinirlenen Emre Uslu'nun hemen kaçmaya başlaması da dikkatlerden kaçmadı. Kaçmasına rağmen Twitter'de "aslan" kesilen Uslu, muhabirlere hakaret dolu ifadelerle resimlerini ifşa etti.

FETÖ'nün önemli finansörlerinden olduğu ifade edilen ve örgütün eski Bursa il imamı olan İsa Saraç'ın başkanı olduğu üniversite de görev yapan Uslu, derslere de giriyor.