15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki sözde Yurtta Sulh Konseyi üyesi cuntacılarının da aralarında bulunduğu sanıklar, önemli davalardan biri olarak gösterilen "Genelkurmay Karargahı Çatı Davası" kapsamında yarın Sincan'da başlayacak ilk duruşma ile şehit yakınları ve gaziler ile ilk kez karşı karşıya gelecek.

YÜZ YÜZE!

Ankara 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nin bakacağı ancak güvenlik nedeniyle Sincan Cezaevi yerleşkesindeki duruşma salonunda görülecek davada aralarında Akın Öztürk'ün de bulunduğu 221 tutuklu sanıktan Yurtta Sulh Konseyi üyesi 38 cuntacının da bulunduğu 48 kişi 200 metrelik yol boyunca şehit yakınları ve gaziler tarafından görülebilecek. Dava sırasında jandarma komandolar görev yapacak. Vatandaşların sanıkların duruşma salonuna girdiği anda yolun sağ tarafında beklemesine izin verilecek.

SALONA GİRECEKLERE ÖZEL SORUŞTURMA

Dava sırasında 1200 jandarma komanda görev yaparken, bunlardan 120 tanesinin keskin nişancı olacağı öğrenildi. Duruşma salonuna anık yakınlarının yanı sıra davaya müdahil olarak katılmak isteyen, 15 Temmuz'da yakınlarını kaybeden vatandaşların da alınacağı öğrenildi. Fakat salona giren herkesin anlık olarak güvenlik soruşturması yapılacağı, riskli bulunanların salondan çıkartılacağı öğrenildi.