''Anayasa değişikliğinin ülkemiz için hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Buradan evet de dese hayır da dese sandık başına giderek tercihini sunan vatandaşlara şükranlarımı sunuyorum.

Evet diyenlere bu değişikliğe verdikleri destek sebebiyle özellikle teşekkür etmek istiyorum.  AK Parti genel başkanına, AK Partili kardeşlerime, MHP Genel Başkanına, MHP'li kardeşlerime, HÜDAPAR'a ve  Büyük Birlik Partisi'ne ve yurt dışındaki vatandaşlarıma ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.''

"HAYIR DİYENLERİ ANLAYIŞLA KARŞILIYORUM"

Partileri 'evet' kararı almasına rağmen 'hayır' diyen vatandaşlarımı da anlayışla karşılıyorum. Bu, anayasa değişikliğinin içeriğini iyi anlatamadığımızı gösterir. Bizim için önemli olan milletimizin dediğidir.

25 milyon 225 bin oyla kabul edilmiştir. Dolayısıyla tartışmalar bitmiştir. Anayasa değişikliğiyle gelen yenilikler milletimizn hizmetindedir.

Cumhurbaşkanı sıfatıyla çalışmayı sürdüreceğiz. Durmak yok yola devam diyeceğiz.

"İDAMDA KARAR MERCİİ MİLLETTİR"

''Siz burada Evet dediğiniz takdirde, Bahçeli ne diyor ben idama evet derim, Yıldırım'ın da böyle olduğunu biliyorum. Fakat sayın Kılıçdaroğlu da evet diyor. Parlamentodan geçti benim önüme geldi, ben bunu onayları. Olmadı bir halk oylaması da onun için yaparız. Şehitlerin katillerini bizim affetme yetkimiz yoktur. Karar mercii millettir.

Bundan sonrası gerek sayın Yıldırım sayın Bahçeli ve bunun yanında sayın Kılıçdaroğlu görüşmeleri yapacaklar. Parlamentomuz bu kararı verecek.''