Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencilerinin kavgası gündeme bomba gibi düşmüştü. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin farklı bölümlerinde öğrenim gören Hasibe H., Nurcan Ç. ve Mihriban Y., Trabzon Havalimanı'nda yer hizmetleri görevlisi Kübra T. ve bir sigorta firmasında görev yapan Esra K. ve arkadaşları Gülbahar B. sosyal medyada başlayan tartışmalardan sonra evde devam eden kavganın görüntüleri ile gündeme bomba gibi düşmüşlerdi. Kübra T. ve Esra K.'yı biber gazı sıkarak ve copla vurarak etkisiz hale getiren işkenceci öğrenciler, Gülbahar B.’yi de bir odaya kapatmışlardı. Yaşananların cep telefonu ile görüntülenmesi ve sonrasında sosyal medyada paylaşılması ile yoğun eleştiri alınmıştı. KTÜ söz konusu öğrenciler hakkında soruşturma başlatmıştı.

KAMUOYU YOĞUN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Kısa sürede binlerce kişi tarafından tepki çeken olay polis ekipleri tarafından gözaltına alınmaları ile farklı bir boyuta taşınmıştı. Polisteki sorguları sonrası şüphelilerin tutuksuz olarak yargılanması da kamu oyunun tepkisini çekmişti.

SORUŞTURMA TAMAMLANDI, İDDİANAME HAZIR

Mahkemece serbest bırakılan şüpheli öğrenciler ile saldırıya uğrayan Esra K., Kübra T. ve Gülbahar B. hakkında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, taraflar arasında sosyal medyada birbirlerine karşılıklı hakaret içerikli yazışmalarının ardından üniversite öğrencilerinin, eve çağırdıkları Esra K. ve Kübra T.'nin biber gazıyla etkisiz hale getirildiği, elektro şok ve copla darp edildiği, Gülbahar B.’nin ise odaya kapatıldığı belirtildi.

KAÇMA ŞÜPHESİ NEDENİYLE TUTUKLANDILAR

Şüpheliler Mihriban Y., Hasibe H. ve Nurçin Ç. hakkında, 'birden fazla kişi tarafından kişiyi silahla hürriyetinden yoksun kılma, hakaret ve tehdit' suçlarından 12'şer yıldan 46'şar yıla, Esra K. ve Kübra T. hakkında ise 'hakaret ve tehdit' suçlarından 9 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Savcılık ayrıca, şüpheli öğrencilerin suçun ağırlığı ve kaçma şüphesi olduğundan ara karar ile tutuklanmalarını talep etti.