Terörü destekleyen ve son dönemde daha çok siyasi - ideolojik açıklamaları ile gündeme gelen Öğrenci Kolektifleri grubunun KTÜ şubesi, Kazım Koyuncu'nun ölümünün yıl dönümü nedeniyle düzenlemek istedikleri etkinliğe izin alamadı.

Rektörlük, Kazım Koyuncu adına düzenlenmek istenen etkinliği engelleyerek izin vermedi. Bu karar yerel ve ulusal basında geniş yer bulurken, Kazım Koyuncu'nun kardeşi de bu konuya tepki gösterenler arasında yer aldı. Ancak daha çok siyasi kimliği ve açıklamaları ile gündeme gelen bu küçük kesimin yapmak istediği etkinliğe iktidara karşı çıkan ve terör örgütü HDP'nin yanında duran kesmi destekleyen ünlü isimlerin destek vermesi manidar bulundu.

Birçok ünlü isim "bilim ve öğrenci" temalı açıklamalarda bulunurken, bu küçük öğrenci grubunun bilim ve öğrencilik dışında her şeyi yaptığı gerçeğine ise değinmedi. Sosyal medya kullanıcıları terör örgütünü destekleyen bir kesim yerine daha geniş kapsamlı bir organizasyon ile ünlü sanatçının anılmasının daha doğru olacağı yorumunda bulundu.

FOX TV’nin ekran yüzü Fatih Portakal’dan da yasağa tepki gösterenler arasında yer aldı.