Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ)’nden 1987 yılında mezun olan öğrenciler, mezuniyetlerinin 30. yılında yeniden Trabzon'da bir araya geldiler.

KTÜ mezunu öğrenciler 30 yıl sonra bir araya geldiklerinde öncelikle mezun oldukları bölümde Prof.Dr.Halis Duman amfisine girerek önce aralarından ayrılan hocaları ve öğrenci arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundular ve İstiklal Marşı okudular. Sonrasında o dönemde hocaları da olan Prof. Dr. Şevki Hoşağası'nın anlatımıyla bir ders işlediler. MEzun oldukları yıllara ait anılarını tazeleyen KTÜ mezunları, daha sonrasında Trabzon gezisi düzenlediler. 3 günlük gezi boyunca Kio Tur tarafından organize edilen program dâhilinde Trabzon’un tarihi ve turistik yerlerini gezen KTÜ mezunları, Sümela Manastırı, Atatürk Köşkü, Ayasofya Camii ile birlikte Akçaabat İlçesinde tarihi evlerin ve yapıların bulunduğu Orta mahalleye gittiler.

Bol bol fotoğraf çeken ve hatıralarını yeniden yaşayan KTÜ mezunları, Uzungöl'ü de ziyaret ettiler. Sürmene'de meşhur pideyi tadan Elektrik Elektronik mühendisliği Bölümü mezunları, sınıf arkadaşları olarak daha önce ANkara'da bir araya gelmiş, sonrasında Bodrum ve Adana'da buluşmalar gerçekleştirmiş. Sınıf arkadaşları, mezuniyetlerinin 30. yılı nedeniyle 4. buluşmayı Trabzon'da yapma kararı alarak bir araya gelmişler.

Kaynak: Haber61