KTÜ Diş Hekimliği fakültesinde devam eden bir ders sırasında meydana gelen olayda, Azerbaycan uyruklu bir kız öğrencinin yüzüne doğru kimyevi maddenin bulunduğu cam tüpün patladığı, öğrencinin olayda yüzünden ağır bir şekilde yaralandığı bildirilmişti.

İHMAL OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR

KTÜ Diş Hekimliği bölümü 3. sını öğrencilerin pratik sınavı esnasında bir azeri kız öğrencinin yüzüne doğru kimyevi maddenin patlaması sonucu saçı, yüzü ve boynu yanmıştı. Olay sonrası arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılan öğrencinin tedavisi devam ederken, yaşananların ihmaller zinciri sonucu ortaya çıktığı iddia edildi. Bazı bölüm öğrencileri, preklinikteki oakların çalışmadığını, bundan dolayı öğrencilerin kendilerinin yakıt getirmek zorunda kaldığını, söz konusu olayında öğrencinin yakıtı değştirmesi sırasında şişedeki yakıtın alev alması sonucu meydana geldiğini iddia etti. Olay anında ilk müdahalede bulunan öğrenciler yangın anında yangın tüplerinin de çalışmadığını söyledi.

OLAYIN ÜSTÜNE GİDİLMESİ İSTENİYOR

Öğrenciler olayın sümen altı yapılmamasını ve sorunun bulunup, sorumluların cezalandırılmasını istiyor. Bu nedenle bölüm öğrencileri sosyal medyada #ktüdişteihmalvar etiketi ile seslerini duyurmaya çalışıyor.