İstanbul Nişantaşı'nda bulunan bir fast food restoranında müşterileri rahatsız ettiğini iddia ettiği Polat Kara adlı çocuğa kaynar su döken garson Mutlu Haceroğlu, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Garson'un ifadesinde "Elimdeki ılık suyla korkutmak istedim. Su yanlışlıkla döküldü" şeklinde ifade vererek kendini savunduğu öğrenildi. 

"BENİ DÖVDÜ SONRA KAYNAR SU DÖKTÜ"

Olay hakkında konuşan küçük çocuk ise yaşananları "Abla yanıma geldi. Önce beni dövdü. Dışarı çıktım. Arkamdan gelip üzerime sıcak su döktü. Ben ağladım, bana tekrar vurdu." sözleriyle özetlemişti. Olay sonrası 7 yaşındaki çocuğun boynu ve sırk kısmı yanarken, polis ekipleri olay yerine çağrılmış, küçük çocuk polis nezaretinde hastaneye getirilmişti. Birinci derece de yanık teedavisi gören küçük çocuk sonrasında gecekonduda yaşayan ve karton toplayarak geçimini sağlayan ailesine teslim edilmişti.

ŞİKAYETÇİ OLMADILAR

Adliyeye getirilen çocuk ve ailesi, garson hakkında şikayetçi olmadı. Savcılık garson hakkında basit yaralama suçundan soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan garson serbest bırakıldı.