Süleyman Hayri Bolay'ın teklifi ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılından bu yana genellikle 14 - 20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası hakkında Türkiye gazetesi bugün çok ciddi bir iddia içeren manşetiyle okuyucularının karşısına çıktı. Diyanet tarafından kutlanan Mevlid Kandili, ilk başlarda hicri yıla göre kutlanıyordu. Fakat FETÖ'cü Mümtazer Türköne'nin teklifiyle kutlamaların her yıl nisan ayında yapılması kararlaştırıldı. Böylelikle perde arkasında 27 Nisan doğumlu olan Gülen'in doğum günü kutlanmaya başlanmış olacaktı. İslam dininde herhangi bir kaynağa bağlı olmaksızın yapılan işlere bidat denirken; bu kutlu doğum haftasının da bidat olduğu ve dinden sapma, sapıklık olarak bazı ulema tarafından görüldüğü biliniyor.

İSLAMIN ALTINI OYMAYA ÇALIŞIYORLAR 

Türkiye gazetesinde yer alan haberde "FETÖ'nün İslam'ın altını oymaya yönelik adımlarının engellendiğini ancak Kutlu Doğum garabetinin sürdüğüne" ifadelerine yer verdi. Gün boyu özellikle TGRT ekranlarında bu konu işlendi; Cübbeli Ahmet Hoca'da benzer ifadelerde bulunarak bugünün hicri takvime göre kutlanılması gerektiğini söyledi.

ILIMLI İSLAM PROJESİ ESERİ OLABİLİR

Peygamber efendimizin doğum gününün hicri takvime göre kutlanılması gerektiğini, miladi takvime göre bir kutlama düzenlenmesinin yılda iki defa kutlama yapılacağı anlamına geldiği ifade edilirken Hıristiyanlıktaki gibi yortuları bulunmayan İslamın Protestanlaşması süreci ve Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde Amerika'nın Yeşil Kuşak Projesi'nin günümüze uyarlanmış hali olan ılımlı İslam projesi kapsamında bir çalışma olduğu sözlerine de yer veriliyor.