Milli İstihbarat Teşkilatı, FETÖ şüphelisi isimlerin yer aldığı Bylock kullananlar listesini havalimanları ve sınır kapılarına gönderdi. Bu yolla kaçmak isteyen FETÖ'cülerin yakalanması hedefleniyor.

KRİPTO FETÖ'CÜLER KAÇAMAYACAK

Akşam gazetesinder yer alan habere göre MİT tarafından hazırlanan Bylock listesinde isim, soyad, doğum yeri ve tarihi gibi bilgiler yer alırken, sistemden kontrol edildiğinde söz konusu kişinin arananlar listesinde olup olmadığı hemen tespit edilebiliyor. Sistemde pasaportları zayi olarak gözüken kişilerin pasaportlarıne el koyulurken, hemen gözaltına alınıp emniyete sevk ediliyor. Konunun uzmanları alınan bu önlemler sonrası kripto FETÖ'cülerin yurt dışına kaçmalarının neredeyse imkansız olduğunu söylüyor.

FETÖ'CÜLER HER YOLU DENİYOR

Türkiye'nin en büyük sınır kapısı durumundaki İstanbul Atatürk Havalimanı'nda daha önce binlerce yeşil (hususi) ve gri(hizmet) pasaporta sahip FETÖ/PDY mensubu yurtdışına çıkmak isterken yakalanmıştı. Polisten kaçmak isteyen kriptoların pasaport işlemlerinin yapılmadığı KKTC veya Gürcistan'a gitmek için çabaladığı da biliniyor. MİT'in almış olduğu son önlem, bu yolları da tamamen engellemiş olacak.