İzmir Buca'dan Marmaris'e giden 34 kişilik grubu taşıyan tur otobüsü dün virajı alamayıp 30 metreden yuvarlanmış, kaza sonucunda 3 ü erkek olmak üzere 21'i kadın toplamda 24 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin ise yaralandığı açıklanmıştı.

DEFNEDİLDİLER

Otopsi işlemleri nedeniyle bir süre hastanede kalırken, daha sonra cenazeler ailelerine teslim edildi. Üç cenaze Çanakkale'ye gönderilirken Şoför Sertbaş'ın cenazesinin Öğle Namazı'nda diğer cenazelerden farklı Kaynaklar Merkez Cami'nde kılınacak cenaze namazıyla toprağa verileceği öğrenildi. Diğer cenazeler öğle namazında Eyüp Sultan Cami'nde ikindi namazında Yaylacık Cami'nde toprağa verildi. Cenaze törenlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, her iki camideki cenaze törenine de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Betül Sayan Kaya'nın katılacağı öğrenilirken, Başbakan Yıldırım'da bir cenaze törenine katıldı.

KAZADA HAYATINI KAYBEDENLERİN İSİMLERİ AÇIKLANDI

Fatma Sevindik (58), Nesrin Öksüz (53), Habil Güler (57), Mükerrem Salcan (63), Selda Altay (41), Ayşe Kolcu (54), Melisa Şele (18), Feray Akın (55), Gülüzar Kılıç (52), Cemile Sönmez (59), Fermudiye Ay (49), Leyla Konakçı (46), Zeynep Öksüz (54), Ayşe Nur Namlıarkan (52), Hatice Güllü, Leman Kılıç, Zübeyde Çalık, Armağan Sertbaş, Nazlı Ceylan, Kemal Öksüz, Mübeccel Dedeoğlu, Münire Güler, Sultan Karadağ ve Serpil Kaldırımcı.

YARALANANLARIN DA İSİMLERİ BELLİ OLDU

Yasemin Namlı Arkan, Nazime Çiçek, Duygu Sertbaş, Bircan Kıran, Fatma Ökten, Bahar Sınur, 10 aylık Nehir Sertbaş, Beyzanur Hano, Cahide Güler ve Simge Sinur.