Cumhuriyet'ten Kemal Göktaş'a konuşan Özgür Özel, gündem hakkında yorumlarını paylaşırken, CHP'den ihraç istemiyle disipline sevk edilen Fikri Sağlar hakkındaki kararın ağır yaptırım olduğunu söyledi. CHP'nin hayıra sahip çıkmak için elinden geleni yaptığını söyleyen Özel, Kılıçdaroğlu'nun bir tercih yaptığını ve bu zor tercihinin doğru olduğunu söyledi.

ADAYLIK KONUSUNDA NET KONUŞTU

Genel başkanlığa aday olacak mısınız sorusuna Özel "Kılıçdaroğlu'nun aday olduğu hiçbir yerde karşısında aday olmayı asla düşünmem. Ayrıca üstlendiğim görev açısından da uygun olmaz. Grup başkanvekilleri grup başkanı adına mecliste konuşan, onu orada temsil eden kişilerdir. Hatasıyla, sevabıyla genel başkanın ortaya koyduğu performansın bire bir ortağıdır. O yüzden bırakın karşınsa aday olmayı, Kılıçdaroğlu'nun yönetimi ile ilgili bir eleştiri varsa o eleştirinin muhataplarından biri olarak kendimi de görürüm." cevabını verdi.

24., 25. ve 26. dönem Manisa milletvekili olan Özel, 24 Haziran 2015 tarihinden beri Cumhuriyet Halk Partisi grup başkanvekilliği görevini devam ettiriyor.