İstanbul'da düzenlediği terör saldırısı ile 39 kişiyi katleden, 65 kişinin yaralanmasına sebep olan ve sonrasında kaçan DEAŞ teröristinin bulunması için arama çalışmaları devam ederken, teröristin Trabzon'da görüldüğü ihbarı sonrası polis alarma geçti

KIRMIZI ALARM

Türkiye yeni yıla Reina'ya düzenlenen terör saldırısı ile uyanmıştı. Saldırıyı düzenleyen DEAŞ militanı olay sonrası kaçmıştı. Bütün aramalara rağmen saldırgan hala bulunamadı.

TRABZON'DA İHBAR

Bir haftadır aranan terörist ile ilgili Trabzon'da yapılan ihbar polisi harekete geçirdi. Trabzon'da bir kişi Reina saldırısını düzenleyen teröristi gördüğünü ve Kalkınma Mahallesi ile Konaklar Mahallesi civarında saklanabileceğini söyledi. Yapılan ihbar sonrası tüm kameralar incelenirken, Jandarma, Emniyet ve İstihbarat birimlerinin tüm ihbarları en ince ayrıntısına kadar değerlendirdiği belirtildi.

DAHA ÖNCE SAHTE ÇIKMIŞTI

Reina saldırısı sonrası özellikle olayı "sulandırmak" ve hedef şaşırtmak için ortaya atılan çeşitli iddiaların hepsi asılsız çıktı. İlk önce Noel baba kıyafeti giydiği söylenen, sonrasında Kırgız bir vatandaşın fotoğrafı ile servis edilen ve peşi sıra İstanbul'da saldırgana benzer birinin görülüp sokak ortasında dövülmesi gibi olaylar meydana gelmişti. Kırgızistan'da FETÖ ile ilgili açıklamalarda bulunan bir şahsın Reina saldırganı olarak sosyal medyadan duyurulması, olayın sulandırılmasına neden olan bir başka olay. Trabzon'daki ihbarında bu mihvalde değerlendirilebileceği yorumları yapılırken, birçok suçlunun ya Yunanistan ya da Gürcistan sınır kapısını kullanarak yurt dışına kaçtığı veya kaçmaya çalıştığı düşünüldüğü "acaba?" sorusu yine akıllara geliyor.