Şahin’in cesedi Gündoğdu Mahallesinde denizde bulundu. Sahil kenarında elbiselerine rastlayan güvenlik ekipleri deniz polislerinde bölgede arama yapıldı. Aramalar sonucunda zanlının cesedine ulaşıldı.

İbrahim Şahin'in, Muhammed Abdullah Yumuşak'ı öldürdükten sonra ailesi ile yakınlarını telefonla aradığı ve Yumuşak'ı öldürdüğünü kendisinin de intihar edeceğini ifade ederek helallik istediği iddia edildi.

Olayın belirli kişilerce namus cinayeti olduğu ve cinayet zanlısı olan İbrahim Şahin'in eşi Ü.Ş, ölen işadamı Muhammet Abdullah Yumuşak'ın işyerinde önceden çalıştığı söylendi.

İbrahim Şahin'in intihar etmeden önce vasiyetini yazdı ve bazı bölümleri şöyle belirtildi. '' Öldükten sonra oğlunun kesinlikle annesi Ü.Ş 'ye verilmemesini, oğlumun ise vatana millete hayırlı bir evlat olarak yetiştirilmesini istiyorum. '' Öldükten sonra kefene sarılmadan önce oğlu Çağatay'ın ter kokusunun olduğu bir elbiseyle gömülmek isteğini, annesi ile oğlunun da defnedilmeden önce kendisini öpmesini istediğini yazdı. Herkesten hakkını helal etmesini ve eşine ise asla hakkını helal etmediğini yazdı. Vasiyetinde her yıl oğlunun ziyaretine gelmesini istediğini de belirtti.

Ayrıca vasiyetinde eşi Ü.Ş ile işadamı M.Abdullah Yumuşak'ın kendilerince aşklarını ''Kara Para Aşk'' dizisindeki Ömer ile Elif rollerine benzettiklerini yazdı.

 

G&T