Geçtiğimiz gün geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Alper hakkında sosyal medya hesabından çirkin paylaşımlarda bulunan kadın avukat A.R.Y hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Söz konusu avukatın sosyal medya hesabından elim kaza sonrası "Bugün bir kez daha anladım ki ilahi adalette zaman aşımı yok. Masum insanları üç beş çapulcunun iftirası ile tutukla, yuvaları dağıt, gerçek FETÖ’cüleri akla, ondan sonra kahraman olarak boy göster, Hesap günü çok yakın. Bize şah damarımızdan yakın olan Rabbime şükürler olsun" paylaşımında bulunduğu tespit edildi.

ÇARK ETTİ!

FETÖ/PDY’den tutuklu bazı akademisyenlerin avukatlığını yaptığı tespit edilen A.R.Y. nin bu paylaşımı eleştirilerin hedefi olurken, söz konusu paylaşımı hakkında gelen tepkiler sonrası "Özel sayfamda yaptığım paylaşımımda isim yoktu. Başsavcı Alper’i kastetmedim, bir yakınımı kastettim. Amaç dışına çıktı, yanlış anlaşıldı. Ben de Başsavcı Bey’in ölümüne bir insan ve hukukçu olarak üzüldüm. Paylaşım yanlış anlaşıldığı için kaldırdım" sözlerini kullanması dikkat çekti.

GÖZALTINA ALINDI!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) propagandasını yaptığı ve örgütle bağlantılı olduğu iddia edilen avukat Ayşe Rabia Y, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

AK PARTİ'DEN ADAY OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Söz konusu kadın avukatın daha önceki seçimlerde AK Parti'den aday adaylığı başvurusunda bulunduğu fakat aday olarak gösterilmediği öğrenildi.