Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı'nda çalışan 24 yaşındaki polis memuru Ramazan Özçelik ile Malatya İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde okuyan Özbekistan uyruklu Ahıska Türkü olan 25 yaşındaki Feride Bayramova 9 ay önce JAMOU adlı arkadaşlık sitesinde tanıştı. Daha sonra sevgili olan ikili İstanbul Beylikdüzü'nde yer alan kıza ait evde Rus ruleti videoları izledi. Polis memuru Özçelik'in rus ruleti videoları izlerken bir anda "Öyle oynamaz, böyle oynanır" diyerek silahı başına dayadığı ve ateşlediği yönünde ifade veren Özbek öğrenci, olayın ayrıntısını polise verdiği ifadesinde "Ramazan uyudu. Ben de silahını dolabın üzerine koydum ve yattım. Sabah 10.00 gibi uyandım. Ancak Ramazan uyuyordu. Saat 14.00 gibi o da uyandı. Yiyecek bir şeyler almak için dışarı çıkacaktı, giyiniyordu. Bu sırada silahının dolabının üzerinde olduğunu görünce bana, 'Tabancayı niye bize doğru çevirdin' dedi ve silahı alarak beline koydu. Bu sırada kendisine Rus ruleti videosu izlettim. Ramazan da bana 'O öyle oynanmaz böyle oynanır' diyerek belinden tabancayı çıkarıp başına dayadı. Bu sırada 'Ne yapıyorsun' diyerek müdahale etmek için elini tutmaya çalıştığım sırada silah ateş aldı." sözlerini kullandı.

ŞÜPHELİ ÖLÜM

Ramazan Özçelik'in ölümü kayıtlara "şüpheli ölüm" diye geçti, soruşturmada çelişkili kalan noktalar ise şöyle belirlendi:

- Özçelik, şarjörlü bir silahla öldü. Oysa Rus ruleti toplu tabancayla oynanır. Tabanca ile şarjör ayrı yerlerde bulundu.

- Bayramova "İzlettim" dediği Rus ruleti videosunu bulamadı.

- Özbek sevgili, polis memuru için "Haftanın 2-3 günü bende kalırdı" derken, polisin annesi oğlunun haftada 1 gün arkadaşında kaldığını söylediğini aktardı.

- Bayramova'nın çantasındaki 4 ayrı hat şüphe çekti. Özbek kadın bu durumu "Sık sık yurtdışına çıkıyordum" diye açıkladı.