TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu çalışmalarına devam ederken, bugün yaptığı toplantıda Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısını bir dizi değişikliğe daha gitti.

Tasarının, Eskişehir Teknoloji Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tarsus Teknoloji Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi, Van Zehra Üniversitesi, Fenerbahçe Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, İstanbul Kent Üniversitesi ile Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi kurulmasına dair maddeleri önergeyle çıkarıldı.

ADNAN GÜNNAR'DAN TRABZON ÜNİVERSİTESİ AÇIKLAMASI! HABERİ

TRABZON ÜNİVERSİTESİ KURULMAYACAK MI?

Trabzon'da seçimler öncesi vaad edilen ve adının Trabzon Üniversitesi olarak kurulacağı duyurulan ikinci devlet üniversitesi, kamuoyunda beklenildiği gibi olumlu karşılanmamıştı. Trabzon Üniversitesi’nde yeni bölümlerin yeni kadrolar yeni öğrenciler ile değil de mevcut fakültelerle Karadeniz Teknik Üniversitesi adeta parçalanarak oluşturulması hevesleri kursaklarda bırakmıştı. Meclis komisyonunda alınan karar gereği Trabzon üniversitesi ve diğer üniversitelerin kurulması tasarıdan çıkarıldı.

Kurulması Planlanan 10 yeni üniversite tasarıdan çıkarıldı! Haberi