yavuzselimcevher @ eguncel.net

Dikkat!!

*****

Şimdi herkes Trabzonspor için Rodallega’nın kaliteli forvet, Okay ve Durica’nın Trabzonspor için kemik oyuncular, devre arasında gelen Arjantinli ve Portekizlinin kaliteli futbolcular, genç Yusuf’un yetenekli olduğunu okumak istiyor ama bunları zaten Trabzonspor taraftarı biliyor, gerekli tespitleri benden daha da iyi yaptıklarından hiç şüphem yok.

*****

Bu hafta ki söyleyeceklerim teknik futbol bilgisinden uzak, futbolun biraz sosyolojik ve ahlaksal boyutuna değinmek istiyorum. Evet bu hafta Türk futbolunda gündem yoğun geçti; açıklamalar, mahkeme kararları, olaylar olaylar…

*****

Öncelikle değinmek istediğim konu Konyaspor-Trabzonspor maçı için açıklanan bilet fiyatları.”Ne varmış bunda yau”cular için bikaç örnek verip mukayesi size bırakıyorum.

Barselona-Paris SG maçını tribünden izlemek isteyen bir taraftar 389 TL öderken, Konya deplasmanı 900 TL.

Konya merkezde 160m2 3+1 kiralık daire 850 TL ama Konyaspor-Trabzonspor maçı 900 TL.

GS-BJK maçı 1. Kategori bilet fiyatı 600 TL, misafir takım 125 TL.

*****

Konyaspor sezonluk kombinesini 100 TL’den sattığını düşünürsek Konyaspor’un yaptığı ölçüyü kaçırmak değil, işin özü ayıp. Klasik küçük takım örneği izledik. Konyaspor’un yaptığını 2010-2011 sezonunda Eskişehir yapmıştı. Tanıdık durumlar aslında vesselam.

*****

Gelelim diğer vahim olaya. Bir grup Bursaspor taraftarı Kasımpaşa yenilgisinden sonra takım otobüsünün yolunu kesip futbolcuları darp etti. Fazla söyleyecek bir şey yok. Yorum sizin (!)

*****

Son olarak “ŞİKEDE KUMPAS DAVASI”nda Fenerbahçe’nin ‘doğrudan zarar gören taraf olarak müşteki olma talebi’ mahkeme tarafından reddedildi. Pek gündeme gelmedi, sessiz sedasız kaynadı gitti bu haber. Aslında mahkemenin bu başvuruyu reddinin anlamı da açık.

*****

Tamam zamanında bi b.k yediniz, şimdi üstüne de mum dikmeyin.

*****

Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim diyen Atatürk; yöneticileri unutmuş meğerse. Ahlak lazım, edep lazım.. Bekliyoruz, umutla..